„Nie bój się. Zmiana to taka piękna rzecz" - powiedział Motyl.
Sabrina Newby
Czym jest japoński masaż twarzy Yusukodo?
Japoński masaż twarzy YUSUKODO – YOUTH CODE – KOD MŁODOŚCI to oryginalna metoda dr Shogo Mochizuki z zadbaniem o każdy szczegół, bo to jeden z najprzyjemniejszych, najbardziej odprężających, upiększających i odmładzających masaży twarzy.
Yusukodo to kombinacja głębokich tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych i różnych technik manipulacji ręką. Większość tych metod działa na powierzchni twarzy, natomiast cały masaż obejmuje pracę w obrębie karku, szyi i dekoltu.
Ruchy powolne mają za zadanie zrelaksować i odprężyć masowaną osobę, natomiast szybkie, zdecydowane i głębokie mają pobudzić skórę oraz produkcję składników niezbędnych do uzyskania efektu liftingu.
Jakie są efekty po masażu?
Jednym z największych plusów masażu jest głęboka relaksacja całego ciała, dzięki rozluźnieniu napiętych tkanek i uelastycznieniu powięzi. Masaż powoduje podwyższenie temperatury tkanek skóry, co prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i zwiększania przepływu krwi. Ten proces pomaga w oczyszczaniu całego ciała, a toksyny zostają usunięte. Dodatkowym efektem jest poprawienie kondycji skóry, co można zauważyć bezpośrednio po masażu: twarzy wygląda młodziej i „elastyczniej”.
Masaż wpływa na:
– regulację bilansu energetycznego ciała
– zmniejszenie stresu
– pełny relaks i odprężenie
– zmniejszenie efektu bruksizmu
– złagodzenie bóli głowy
– zmniejszenie sztywności głowy i twarzy
– zmniejszenie problemu z układem pokarmowy
– poprawę wzroku
– usuwa toksyny, zanieczyszczenia i martwe komórki skóry
– uwalnia blokady na poziomie psychicznym, fizycznym i emocjonalnym
Jakie są wskazania do masażu?
Japoński masaż twarzy YUSUKODO – YOUTH CODE – KOD MŁODOŚCI jest idealną propozycja dla osób, które chcą wpłynąć pozytywnie na stan swojej cery, ale i na układ nerwowy, dzięki głębokiemu relaksowi, jaki niesie za sobą ten zabieg. Jest on również naturalną alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej.
Jakie są przeciwwskazania do masażu?
– stany zapalne skóry (w tym trądzik różowaty w ostrej fazie)
– stany zapalne organizmu – gorączka
– rany, otarcia – przerwana ciągłość naskórka
– cera naczyniowa (można delikatniejszą formę)
– ciąża zagrożona
– wysokie nadciśnienie
– nowotwory
– po zabiegach laserowych i mezoterapii
– stany ropne okołozębowe, ekstrakcja zęba – po 2 tygodniach, implant zęba – po 2 miesiącach
– zabiegi medycyny estetycznej, kwas hialuronowy i inne wypełniacze – po ok. 2-3 miesiącach, botoks – po 2 miesiącach, nici liftingujące – po 6 miesięcach
Jak przygotować się do masażu?
Jeśli jest to możliwe, zadbaj o higienę, przede wszystkim przez wzgląd na własny komfort. Ciepły prysznic idealne przygotuje Cię do masażu – poza tym, że odświeża, również rozluźnia mięśnie i zmiękcza skórę.
Zabieg obejmuje okolicę twarzy, dlatego możesz przyjść z oczyszczoną skórą, pozbawioną makijażu. Koniecznym jest zdjęcie kolczyków (z okolic nosa, brody, brwi czy warg), łańcuszków z szyi, aby to nie przeszkadzały w prawidłowym wykonaniu masażu.
Załóż luźniejsze, wygodne ubranie, aby nic nie krępowało Twojego ciała. Nie zapomnij napić się wody. Ogólne nawodnienie w dniu masażu jest wskazane.
Na pełny masaż zarezerwuj sobie około 1,5 godziny.
Masaż właściwy trwa od 45-60 minut.
Przyjdź w dobrym nastroju i z chęcią odprężenia się, co wpłynie na wyjątkowe samopoczucie podczas masażu. Daj sobie prawo do odpoczynku!
Jak często stosować?
Należy zwrócić uwagę, że pierwsze, delikatne efekty w większości przypadków widać już po pierwszym zabiegu. Niemniej jednak niestety, jest to efekt krótkotrwały. Jeśli więc, zależy nam na długotrwałym i widocznym efekcie warto zainwestować w 8-10 sesji, raz/dwa razy w tygodniu. Po tym czasie efekty staną się na tyle wystarczające, by przychodzić raz na jakiś czas.
Zastosuj japońskie powiedzeniem w swoim życiu: „Jesteś zdrowa – jesteś piękna”